Nem ez a pontos címe a Macintoshra készült játéknak, hanem Lose/Lose, de ha távirati stílusban fogalmazhatnánk a lényeget, körülbelül ilyesmi lehetne: "A JATAEK ELINDIITAASA UTAAN FAAJLOKAT TOEROEL A MEREVLEMEZROEL STOP A TOEROELT FAAJLT VEELETLENSZERUEEN VAALASZTJA KI STOP MOST TISZTA IDEG VAGYOK, EGY DARABIG SENKI NE SZOOLJON HOZZAAM STOP".
A játékot szokatlan működése (űrhajó találatonként egy fájl delete) miatt a Symantec feketelistára vette, és trójaként detektálja azt OSX.Loosemaque néven. A fejlesztők persze tiltakoznak, szerintük túlzás kártevőnek minősíteni a "játékot". A dolog viszont jól mutatja, mennyire hasznos a szürke zóna "Kéretlen alkalmazások", "Veszélyes alkalmazások" és hasonló kategóriák bevezetése az antivírus cégek részéről.
Bár a "játék" a fájl törléseket előre leírja a dokumentációjában, ennek ellenére biztosan nem mindenki olvassa azt végig figyelmesen, bogarássza ki ennyire aprólékosan.
Annak idején a Sircam csinált hasonlóan "kellemes", Szarvasvadász hangulatú orosz rulettet, amikor egy véletlenszerűen kiválasztott dokumentumot küldött tovább e-mailben valaki ismeretlennek a fertőzött számítógépről. És ez lehetett bármi, fizetési cetli, bizalmas levél, de persze egy hello world is - Szerencse kisasszony kegyei szerint.
Mi azért úgy látjuk, annyi minden baj, és kár érheti az embert normál viszonyok között amúgyis, minek ezeket feleslegesen, mesterséges móresre tanításokkal pluszban megfejelni, de döntse ezt el kiki maga vérmérséklete szerint.
Leeroy of SMV Design 2009.11.06. 12:05:49
Nyaligátor · http://autostat.hu/technikai-szotar 2009.11.06. 15:30:18
A gáz az, hogy FOLYTON ezzel jönnek. Tény, kevesebb van, de hogy előbb utóbb megtalálják őket is, attól függően, hogy terjed.
Leeroy of SMV Design 2009.11.10. 11:17:46
Csizmazia Darab István [Rambo] · http://antivirus.blog.hu 2009.11.10. 11:55:24
A gyenge pont pedig mindig a juzer! PEBKAC :-)