iOS, Android és Mac után immár Windows alá is érkezik a népszerű adatvédelemben utazó böngészőkliens. A biztonságos keresőmotor ígérete szerint nem gyűjti az adatokat, és nem követ bennünket az interneten.
Egyelőre nyilvános béta verzió jelent meg, de a tesztelők kedvező visszajelzései alapján már teljes értékű, Chrome szintű böngészési élményt nyújt a program.
Az anonimitást biztosító szolgáltatások mellett sokaknak az is szimpatikus lehet, hogy az alkalmazás a tolakodó reklámok ellen is sikerrel veszi fel a harcot.
Aki androidos mobilon böngészik, és valamilyen rejtélyes ok folytán nem szerelmes a reklámokba, valószínűleg hamar rákap a DuckDuckGo és/vagy a FreeAdBlocker appokra. Az előbbi főleg az anonimitás miatt focizik, az utóbbi pedig a reklámmentes nézelődés remek eszköze lehet sokaknál.
A kacsakedvelők a korábban csak böngésző kiegészítőként ismert változata után most már Windows alatt is használhatják a natív kliens programot, amely az Edward Snowden incidens óta komoly népszerűségre tett szert az utóbbi években.
Olyan lehetőségeket kínál, mint a harmadik fél általi nyomkövetés és a böngésző sütik blokkolása, a felugró cookie engedélyezgetési ablakok lenémítása az automatikusan a legbiztonságosabb választással, az egy kattintásos előzmény törlési mód, biztonságos jelszógeneráló, a felhasználó valódi e-mail címének rejtése egyedi @duck.com címekkel, amikor éppen valamilyen online feliratkozást végzünk.
De titkosítja a meglátogatott webhelyek és a rákattintott hivatkozások címét is, illetve a DuckPlayer pedig reklámmentes YouTube-videó megtekintést kínál. Ez utóbbi már önmagában is sokaknak lehet igazi áldás.
A Windows 10 és 11 alatt futó DuckDuckGo for Windows program már mindenki számára elérhető, és a fejlesztők szerint ha blokkoljuk a nyomkövetőket, mielőtt azok betöltődnek, az asztali böngésző körülbelül 60%-kal kevesebb adatot használ fel, mint a Chrome.
Aki át akar állni, egyszerűn tudja importálni a könyvjelzőket másik böngészőből. Remélhetőleg jelszavakat már senki nem akar importálni, mert már van annyira penge és biztonságtudatos, hogy böngészővel soha nem jegyeztet meg ilyeneket, hanem erre a feladatra valamilyen jelszókezelőt használ.
A program fejlesztői közben folyamatosan várják a felhasználói visszajelzéseket, de az alkalmazás már a jelenlegi állapotában is jól használható.
Ami viszont még egyelőre hiányzik, hogy a jelenlegi béta verzió sajnos nem támogatja a böngésző kiegészítők használatát, erre még várnunk kell.