Egy friss felmérés szerint a munkavállálók túlságosan sok személyes adatot, információt adnak meg magukról a közösségi portálokon.
A mindenhol kiemelt kulcspozíciónak számító rendszergazdák szerint a munkavállalók több mint fele (egészen pontosan 62.8 százalékuk) ad meg magáról túlságosan részletes személyes információt, amellyel közvetve már a munkaadók érdekeit is veszélyeztetik. Az adminisztrátorok szerint a munkaidőben végzett közösségi oldalakon történő tevékenység kevésbbé szolgálja a munka hatékonyságát, és erőteljesen veszélyeztetheti a cég biztonságát.
Egy jottányit sem lehet csodálkozni ezen az állásponton, hiszen egyrészt sok igazság is van benne, másrészt a rendszergazda szempontjából ez a leglogikusabb válasz. Számos támadás előkészítése alapul a közösségi webhelyen a nagy nyilvánossággal felelőtlenül megosztott információn, és ezt a támadók előszeretettel ki is használják. Mind az adatszivárgások, mind a spam- és malware támadások egyre inkább begyűrűznek a Facebook, MySpace, Twitter, LinkedLine oldalakra is.
Bevett trükk például, hogy a valódi kiszemelt áldozat innen kinézett online barátja számára küldenek előbb egy olyan kártevőt, amellyel annak jelszó adatát eltulajdoníthatják. A Sophos által megkérdezettek 21 százaléka már kapott a közösségi oldalról adathalász levelet vagy kártevőre mutató üzenetet.
Hogy egy munkahelyen hol a megfelelő kompromisszum a totális tiltás, és az ésszerű használat között, azt nem tudjuk. Azt azonban mindenképpen érdemes szem előtt tartani, hogy ha valaki a munkahelyén is belép, a vállalati proxyban természetesen otthagyja a nevét-jelszavát. És persze néha az otthoni használatnak is lehetnek a munkahelyen jelentkező veszélyei.
Flashzee · http://www.flashzene.com 2009.04.29. 20:09:13
janikahhh (törölt) 2009.04.29. 21:05:43
MILCSI 2009.04.30. 21:21:25
elinor 2009.06.26. 00:57:53