Már korábbi posztjainkban is gyakran előkerültek különféle YouTube-bal kapcsolatos átverések, például amikor látszólag egy OMG "Az emberek 98 százaléka nem tudja 17 másodpercnél tovább nézni ezt a videót" típusú mozi csak valamilyen állítólagos update után mutatná az érdekes tartalmat, ilyenkor ugye nem ajánlott kattintani.
Ezúttal látszólag maguk a YouTube üzemeltetők írtak nekünk azzal az örömhírrel, hogy feltöltött videónk állítólag jó nézettségi adatokat produkálva az élre került, toplistás lett: "YouTube Administration has sent you a personal message: Your video on the TOP of YouTube". Sokakban egy ilyen spam azt a helytelen és megalapozatlan tévképzetet keltheti, hogy most immár nyitva áll az út a könnyen megszerezhető 870 ezer dollárhoz a Gangnam Style-i úton.
A feladó lehet "YouTube Support", "YouTube Administration" vagy éppen "YouTube Service" is, a lényeg szokás szerint a hivatalosság látszata. Az első, ami a figyelmesebbjének azonnal szembetűnhet, hogy még a látszatra sem adtak, hiszen a feladó címe rendre valamilyen feltört account, vagy már alapból gyanúsnak minősülő orosz weboldal. A kattintás persze mégsem a dollármilliómosok klubjába emel minket sikeres videónk kapcsán, hanem esetünkben valamilyen kanadai gyógyszerész weboldal Viagra diszkontjának virtuális shopjába taszít le minket.
Tavaly már volt hasonló spamkampány, akkor a YouTube nevével visszaélve állítólagos nem kézbesített üzenetünket lehetett megtekinteni a mellékelt hivatalosnak látszó linken. A terjesztők ott még adtak a látszatra, a feladó legalább service@youtube.com volt :-) Az egér linkre mozgatása (hover) persze sikeresen leleplezte, hogy eközben valami egészen másról van szó, hiszen a mellékelt link mogyorót és YouTube-ra mutatót URL-t még nyomokban sem tartalmazott.
Ha egy szolgáltató nevében írt levél feladója a kevésbé elegáns claude@static-53-64.worldinternetworkcorporation.com, a mellékelt YouTube link nem működő, vagy egész más címre mutató linket tartalmaz, nem érdemes kattintani. Ezen az sem változtat, ha a link mögött "&feature=topvideos_mp" tag próbálja meg elterelni a figyelmünket.
Hamarosan asztalunkra kerülnek majd a jövő évi jóslatok is, addig is úgy gondoljunk, nem tévedünk sokat, ha a népszerű gyártók, szolgáltatások - Google, Facebook, iTunes stb. - nevében küldött hamis számlák, álfigyelmeztetések 2013-ban is a terítéken maradnak.
Before · http://azbeszt.blog.hu 2012.12.27. 21:47:38
WhiteFalcon 2012.12.28. 08:10:09
Réka · http://blog.rekafoto.com/ 2012.12.28. 10:29:59